bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12342444



*

nr 1234 2444


Spegel

Bladguld, 84x84


Utrop:

500 kr

Såld:

400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 11 februari 2019
kl 19:22:24


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
6/2 11:45:57 1      100 kr
11/2 15:24:14 2      200 kr
11/2 16:09:09 3      300 kr
11/2 19:15:11 4      300 kr
11/2 19:15:11 3      300 kr (Budbetjänt)
11/2 19:15:41 4      350 kr
11/2 19:17:24 3      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bladguld spegel speglar
  • 1029 Handspegel
    silver, 1852. Längd: 28 cm. Vikt: ca 316g.
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 april kl 19:18
  • 1103 Handspegel
    silver, 1910. Höjd: 30cm. Bruttovikt: ca 272g.
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 april kl 20:01
  • 1030 Handspegel
    silver, 1912. Längd: 30 cm ca. Bruttovikt: ca 335g.
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 april kl 19:19
  • 3581 Handspegel
    silver, C H Hallberg, 1919. Längd: 39cm. Bruttovik..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 april kl 19:41
  • 2028 Sminkbord
    Sengustavianskt. Fd spelbord, laserat. Längd: 88 c..//
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 april kl 19:35
  • 8344 Spegel
    1800-tal, 39x31
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 april kl 20:44




Ladda ner broschyr