bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12342444



*

nr 1234 2444


Spegel

Bladguld, 84x84


Utrop:

500 kr

Såld:

400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 11 februari 2019
kl 19:22:24


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
6/2 11:45:57 1      100 kr
11/2 15:24:14 2      200 kr
11/2 16:09:09 3      300 kr
11/2 19:15:11 4      300 kr
11/2 19:15:11 3      300 kr (Automatiskt)
11/2 19:15:41 4      350 kr
11/2 19:17:24 3      Vinnande bud



  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 800 kr
  Göteborg 800 kr
  Helsingfors 800 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bladguld spegel speglar
  • 4137 Spegel
    Gustaviansk stil, 117x50
    Aktuellt bud: 900 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    18 feb kl 20:45
  • 4351 Spegel
    höjd: 50 cm
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    18 feb kl 19:47
  • 4115 Spegel
    med bild a tergo, Kina. Lyckotecken, Bredd: 16cm. ..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    18 feb kl 18:17




Ladda ner broschyr