ÖVRIGT / Speglar / Spegel 15781051
*
nr 1578 1051
Spegel
Anitha Bondestam. Konstnärligt oljeutsmyckad spegel. Signerad. 81,5x40 cm. Skänkt av konstnären
Kondition: spegelramen med pastellagebortfall
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 november 2023
kl 16:52:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/11 17:26:40
1
100 kr
5/11 11:43:44
2
100 kr
5/11 11:43:44
1
100 kr (Budbetjänt)
5/11 11:43:52
2
150 kr
13/11 16:03:13
3
ledande budet*
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
13 nov
Specialauktion för Stadsbrudskåren
Stadsbrudarnas välgörenhetsauktion till förmån för utsatta kvinnor och barn i Storstockholm. Särskilda villkor gäller: onlinebudgvining fram till och med angivet klockslag på auktionsdagen - därefter ...
Läs mer om Specialauktion för StadsbrudskÃ¥ren
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anitha bondestam skänkt av konstnären spegel speglar
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:28
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:32
-
7409 Spegel
+ konsolbord, med stenskiva, Rokokostil. Höjd: 140..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:48
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:20
-
7266 Spegel
1920-tal, 118x41 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:10
*
Spegel
Kondition: spegelramen med pastellagebortfall
Läs om budbetjänten
Läs mer om Specialauktion för StadsbrudskÃ¥ren
nr 1578 1051
Spegel
Anitha Bondestam. Konstnärligt oljeutsmyckad spegel. Signerad. 81,5x40 cm. Skänkt av konstnären
Kondition: spegelramen med pastellagebortfall
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 november 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/11 17:26:40 | 1 | 100 kr |
5/11 11:43:44 | 2 | 100 kr |
5/11 11:43:44 | 1 | 100 kr (Budbetjänt) |
5/11 11:43:52 | 2 | 150 kr |
13/11 16:03:13 | 3 | ledande budet* |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
13 nov
Specialauktion för Stadsbrudskåren
Stadsbrudarnas välgörenhetsauktion till förmÃ¥n för utsatta kvinnor och barn i Storstockholm. Särskilda villkor gäller: onlinebudgvining fram till och med angivet klockslag pÃ¥ auktionsdagen - därefter ...Läs mer om Specialauktion för StadsbrudskÃ¥ren
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anitha bondestam skänkt av konstnären spegel speglar
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:28 -
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:32 -
7409 Spegel
+ konsolbord, med stenskiva, Rokokostil. Höjd: 140..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:48
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:38 -
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:20 -
7266 Spegel
1920-tal, 118x41 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:10