ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5028394
*
nr 502 8394
Spegel
1880-tal, valnöt, höjd: 101
Utrop:
100 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 januari 2008
kl 17:05:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/1 16:47:42
1
300 kr
6/1 14:11:58
2
200 kr
6/1 14:20:53
2
300 kr
6/1 15:12:13
2
400 kr
6/1 16:31:05
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar valnöt
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:26
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05
-
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:14
*
Spegel
nr 502 8394
Spegel
1880-tal, valnöt, höjd: 101
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 januari 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/1 16:47:42 | 1 | 300 kr |
6/1 14:11:58 | 2 | 200 kr |
6/1 14:20:53 | 2 | 300 kr |
6/1 15:12:13 | 2 | 400 kr |
6/1 16:31:05 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar valnöt
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:26 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05 -
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:54 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:14