ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9704514
*
nr 970 4514
Spegel
60-tal, teak, höjd: 123 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 juli 2015
kl 19:57:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/7 16:27:24
1
200 kr
13/7 09:21:32
2
200 kr
13/7 09:21:32
1
200 kr (Budbetjänt)
13/7 09:23:05
2
Vinnande bud
13/7 19:51:30
3
300 kr
13/7 19:51:30
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teak teakmöbler trä
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 970 4514
Spegel
60-tal, teak, höjd: 123 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 juli 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/7 16:27:24 | 1 | 200 kr |
13/7 09:21:32 | 2 | 200 kr |
13/7 09:21:32 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
13/7 09:23:05 | 2 | Vinnande bud |
13/7 19:51:30 | 3 | 300 kr |
13/7 19:51:30 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teak teakmöbler trä
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53