ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14246593
*
nr 1424 6593
Spegel
30-tal, rund. Diameter: 59cm
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 oktober 2021
kl 18:50:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/10 17:39:02
1
300 kr
7/10 21:21:11
2
500 kr
11/10 18:17:09
3
400 kr
11/10 18:17:09
2
450 kr (Budbetjänt)
11/10 18:18:26
3
500 kr
11/10 18:18:26
2
500 kr (Budbetjänt)
11/10 18:19:06
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rund spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:30
-
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:54
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1424 6593
Spegel
30-tal, rund. Diameter: 59cm
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 11 oktober 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 7/10 17:39:02 | 1 | 300 kr |
| 7/10 21:21:11 | 2 | 500 kr |
| 11/10 18:17:09 | 3 | 400 kr |
| 11/10 18:17:09 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
| 11/10 18:18:26 | 3 | 500 kr |
| 11/10 18:18:26 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 11/10 18:19:06 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rund spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:30 -
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:54



