ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12211565
*
nr 1221 1565
Spegel
1800-tal, gustaviansk stil, 57x30
Utrop:
700 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 december 2018
kl 18:14:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/12 11:31:34
1
450 kr
3/12 09:22:57
2
350 kr
3/12 09:22:57
1
400 kr (Budbetjänt)
3/12 09:23:08
2
450 kr
3/12 09:23:08
1
450 kr (Budbetjänt)
3/12 09:23:20
2
500 kr
3/12 13:15:36
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1221 1565
Spegel
1800-tal, gustaviansk stil, 57x30
| Utrop: | 700 kr |
|---|---|
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 december 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 1/12 11:31:34 | 1 | 450 kr |
| 3/12 09:22:57 | 2 | 350 kr |
| 3/12 09:22:57 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
| 3/12 09:23:08 | 2 | 450 kr |
| 3/12 09:23:08 | 1 | 450 kr (Budbetjänt) |
| 3/12 09:23:20 | 2 | 500 kr |
| 3/12 13:15:36 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.



