ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5451359
*
nr 545 1359
Spegel
1800-tal, Botorp, höjd: 99
Utrop:
1.800 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 oktober 2008
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/10 11:10:08
1
Vinnande bud
6/10 12:11:00
1
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: botorp spegel speglar
-
8026 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:53
-
8025 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:51
*
Spegel
nr 545 1359
Spegel
1800-tal, Botorp, höjd: 99
Utrop: | 1.800 kr |
---|---|
Såld: | 1.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 oktober 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/10 11:10:08 | 1 | Vinnande bud |
6/10 12:11:00 | 1 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: botorp spegel speglar
-
8026 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:53 -
8025 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:51