ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4647042
*
nr 464 7042
Spegel
1920-tal, höjd: 92
Utrop:
100 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 april 2007
kl 16:28:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/4 17:35:14
1
100 kr
10/4 17:36:46
2
150 kr
10/4 18:39:32
3
600 kr
11/4 10:29:21
2
250 kr
12/4 01:14:09
2
350 kr
13/4 17:27:44
4
450 kr
14/4 19:02:44
5
550 kr
14/4 19:03:41
5
650 kr
15/4 14:23:19
3
750 kr
15/4 21:10:16
5
750 kr
15/4 21:11:10
5
800 kr
15/4 23:01:41
6
850 kr
16/4 08:43:04
5
1.000 kr
16/4 14:45:19
7
1.300 kr
16/4 15:05:44
5
1.300 kr
16/4 15:06:37
5
1.500 kr
16/4 15:18:54
7
1.500 kr
16/4 16:21:46
8
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 464 7042
Spegel
1920-tal, höjd: 92
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 april 2007 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/4 17:35:14 | 1 | 100 kr |
| 10/4 17:36:46 | 2 | 150 kr |
| 10/4 18:39:32 | 3 | 600 kr |
| 11/4 10:29:21 | 2 | 250 kr |
| 12/4 01:14:09 | 2 | 350 kr |
| 13/4 17:27:44 | 4 | 450 kr |
| 14/4 19:02:44 | 5 | 550 kr |
| 14/4 19:03:41 | 5 | 650 kr |
| 15/4 14:23:19 | 3 | 750 kr |
| 15/4 21:10:16 | 5 | 750 kr |
| 15/4 21:11:10 | 5 | 800 kr |
| 15/4 23:01:41 | 6 | 850 kr |
| 16/4 08:43:04 | 5 | 1.000 kr |
| 16/4 14:45:19 | 7 | 1.300 kr |
| 16/4 15:05:44 | 5 | 1.300 kr |
| 16/4 15:06:37 | 5 | 1.500 kr |
| 16/4 15:18:54 | 7 | 1.500 kr |
| 16/4 16:21:46 | 8 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



