bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 15075106



*

nr 1507 5106


Spegel

1920-tal, 87x35 cm


Utrop:

600 kr

Såld:

1.700 kr

Sista tid för bud online:

måndag 5 december 2022
kl 20:46:51


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
2/12 12:47:16 1      100 kr
2/12 17:34:24 2      200 kr
3/12 00:49:18 3      500 kr
3/12 09:08:29 2      300 kr
3/12 09:08:29 3      350 kr (Budbetjänt)
3/12 09:08:39 2      400 kr
3/12 09:08:39 3      450 kr (Budbetjänt)
3/12 09:08:49 2      500 kr
3/12 09:08:49 3      500 kr (Budbetjänt)
3/12 09:10:29 2      600 kr
3/12 10:17:39 3      1.000 kr
3/12 12:20:40 2      800 kr
3/12 12:20:40 3      900 kr (Budbetjänt)
3/12 12:20:51 2      1.000 kr
3/12 12:20:51 3      1.000 kr (Budbetjänt)
3/12 12:21:10 2      1.100 kr
4/12 09:55:59 1      1.200 kr
5/12 11:25:59 2      1.300 kr
5/12 17:30:20 1      1.400 kr
5/12 19:10:46 2      1.500 kr
5/12 19:18:34 1      1.600 kr
5/12 19:24:09 2      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
  • 8073 Spegel
    1950/60-tal, Rektangulaär, Teak, Danmark, 118x43 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 feb kl 20:48
  • 8178 Spegel
    nutida, 140x48 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 feb kl 20:35
  • 8087 Spegel
    nutida, bemålad, 82x62 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 feb kl 19:37
  • 8020 Spegel
    Rektangulär, 1900-talets första hälft
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 feb kl 18:36
  • 8088 Spegel
    Rektangulär, nutida, 162x72 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 feb kl 20:30




Ladda ner broschyr