ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7542349
*
nr 754 2349
Spegel
1920-tal, höjd: 100
Utrop:
600 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 april 2012
kl 18:12:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/4 21:13:02
1
100 kr
21/4 12:41:39
2
200 kr
22/4 12:10:26
3
200 kr
22/4 16:27:45
4
250 kr
23/4 09:47:16
5
Vinnande bud
23/4 13:01:05
4
350 kr
23/4 18:01:42
6
500 kr
23/4 18:02:15
6
600 kr
23/4 18:06:21
6
750 kr
23/4 18:07:00
6
850 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
8026 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:53
-
8025 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:51
*
Spegel
nr 754 2349
Spegel
1920-tal, höjd: 100
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 april 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/4 21:13:02 | 1 | 100 kr |
21/4 12:41:39 | 2 | 200 kr |
22/4 12:10:26 | 3 | 200 kr |
22/4 16:27:45 | 4 | 250 kr |
23/4 09:47:16 | 5 | Vinnande bud |
23/4 13:01:05 | 4 | 350 kr |
23/4 18:01:42 | 6 | 500 kr |
23/4 18:02:15 | 6 | 600 kr |
23/4 18:06:21 | 6 | 750 kr |
23/4 18:07:00 | 6 | 850 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
8026 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:53 -
8025 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:51