ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5373110
*
nr 537 3110
Spegel
1800-tal, höjd: 57
Utrop:
300 kr
Såld:
1.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 augusti 2008
kl 17:45:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/8 21:05:00
1
300 kr
22/8 09:48:01
2
500 kr
22/8 16:04:24
3
400 kr
23/8 10:30:42
4
500 kr
23/8 10:31:37
4
600 kr
25/8 08:01:39
2
700 kr
25/8 09:05:27
4
700 kr
25/8 09:06:08
4
800 kr
25/8 17:23:33
5
1.100 kr
25/8 17:28:24
6
Vinnande bud
25/8 17:35:29
5
1.300 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:02
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:54
-
3079 Spegel
1960-tal, Teak, 118x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:37
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:14
*
Spegel
nr 537 3110
Spegel
1800-tal, höjd: 57
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 1.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 augusti 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/8 21:05:00 | 1 | 300 kr |
22/8 09:48:01 | 2 | 500 kr |
22/8 16:04:24 | 3 | 400 kr |
23/8 10:30:42 | 4 | 500 kr |
23/8 10:31:37 | 4 | 600 kr |
25/8 08:01:39 | 2 | 700 kr |
25/8 09:05:27 | 4 | 700 kr |
25/8 09:06:08 | 4 | 800 kr |
25/8 17:23:33 | 5 | 1.100 kr |
25/8 17:28:24 | 6 | Vinnande bud |
25/8 17:35:29 | 5 | 1.300 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:02 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:54 -
3079 Spegel
1960-tal, Teak, 118x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:37 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:14