ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7473485
*
nr 747 3485
Spegel
1920-tal, höjd: 118
Utrop:
300 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 mars 2012
kl 17:29:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/3 16:57:51
1
Vinnande bud
18/3 16:06:20
2
200 kr
18/3 16:06:50
2
300 kr
18/3 16:45:20
2
400 kr
19/3 08:11:13
1
justering av budtak
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
*
Spegel
nr 747 3485
Spegel
1920-tal, höjd: 118
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 450 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 mars 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 15/3 16:57:51 | 1 | Vinnande bud |
| 18/3 16:06:20 | 2 | 200 kr |
| 18/3 16:06:50 | 2 | 300 kr |
| 18/3 16:45:20 | 2 | 400 kr |
| 19/3 08:11:13 | 1 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12



