ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10562448
*
nr 1056 2448
Spegel
3-delad, höjd: 85 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 september 2016
kl 20:45:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/9 21:46:04
1
500 kr
16/9 23:00:50
2
350 kr
16/9 23:00:50
1
400 kr (Budbetjänt)
16/9 23:00:57
2
450 kr
16/9 23:00:57
1
500 kr (Budbetjänt)
16/9 23:01:17
2
600 kr
19/9 14:29:29
3
700 kr
19/9 16:36:57
4
800 kr
19/9 17:28:04
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:51
-
5066 Spegel
71x38cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:45
-
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:21
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1056 2448
Spegel
3-delad, höjd: 85 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 september 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/9 21:46:04 | 1 | 500 kr |
16/9 23:00:50 | 2 | 350 kr |
16/9 23:00:50 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
16/9 23:00:57 | 2 | 450 kr |
16/9 23:00:57 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
16/9 23:01:17 | 2 | 600 kr |
19/9 14:29:29 | 3 | 700 kr |
19/9 16:36:57 | 4 | 800 kr |
19/9 17:28:04 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:51 -
5066 Spegel
71x38cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:19 -
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:45
-
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:21 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:27