ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4468147
*
nr 446 8147
Spegel
höjd: 55 (nyproduktion.)
Utrop:
100 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 januari 2007
kl 16:03:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/1 11:40:08
1
200 kr
12/1 23:02:29
2
300 kr
13/1 13:30:06
1
300 kr
13/1 13:30:29
1
350 kr
14/1 12:30:15
2
400 kr
15/1 14:55:00
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:07
*
Spegel
nr 446 8147
Spegel
höjd: 55 (nyproduktion.)
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 450 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 15 januari 2007 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 9/1 11:40:08 | 1 | 200 kr |
| 12/1 23:02:29 | 2 | 300 kr |
| 13/1 13:30:06 | 1 | 300 kr |
| 13/1 13:30:29 | 1 | 350 kr |
| 14/1 12:30:15 | 2 | 400 kr |
| 15/1 14:55:00 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:07



