ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4947626
*
nr 494 7626
Spegel
höjd: 192 (nyproduktion.)
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 november 2007
kl 17:39:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/11 17:21:42
1
Vinnande bud
5/11 10:50:32
1
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
*
Spegel
nr 494 7626
Spegel
höjd: 192 (nyproduktion.)
| Utrop: | 2.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 5 november 2007 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 1/11 17:21:42 | 1 | Vinnande bud |
| 5/11 10:50:32 | 1 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12



