Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  Ã–VRIGT / Speglar / Spegel 3146052



*

nr 314 6052


Spegel

(L.102H.126)+ konsol, trä, 1960-tal


Utgick

Sista tid för bud online:

måndag 17 maj 2004
kl 16:00:00


  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsol spegel speglar trä
  • 7027 Spegel
    guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 19:12
  • 8125 Spegel
    Markaryd, Furu, 144x66 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 20:07




Ladda ner broschyr