ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12861302
*
nr 1286 1302
Spegel
höjd: 125cm. Bredd: 95cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 november 2019
kl 18:43:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/11 16:06:07
1
700 kr
4/11 18:26:24
2
Vinnande bud
4/11 18:30:14
1
900 kr
4/11 18:30:14
2
1.000 kr (Budbetjänt)
4/11 18:34:04
1
1.100 kr
4/11 18:34:04
2
1.200 kr (Budbetjänt)
4/11 18:38:09
1
1.300 kr
4/11 18:38:09
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bredd: 95cm spegel speglar
-
9151 Golvspegel
mässing. Höjd: 166 cm
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:35
-
9129 Golvspegel
Rotting. Höjd: 143 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:18
-
9139 Spegel
1800-tal, Förgylld, Nyrokoko, 70x55
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:39
-
9138 Spegel
mahogny, Karl Johan, 72x41
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:33
-
9289 Spegel
Metallram, 70x50 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:07
-
9278 Spegel
putti förgylld, 130x66
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1286 1302
Spegel
höjd: 125cm. Bredd: 95cm
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 4 november 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 2/11 16:06:07 | 1 | 700 kr |
| 4/11 18:26:24 | 2 | Vinnande bud |
| 4/11 18:30:14 | 1 | 900 kr |
| 4/11 18:30:14 | 2 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
| 4/11 18:34:04 | 1 | 1.100 kr |
| 4/11 18:34:04 | 2 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
| 4/11 18:38:09 | 1 | 1.300 kr |
| 4/11 18:38:09 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bredd: 95cm spegel speglar
-
9151 Golvspegel
mässing. Höjd: 166 cm
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:35 -
9129 Golvspegel
Rotting. Höjd: 143 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:18 -
9139 Spegel
1800-tal, Förgylld, Nyrokoko, 70x55
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:39
-
9138 Spegel
mahogny, Karl Johan, 72x41
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:33 -
9289 Spegel
Metallram, 70x50 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:07 -
9278 Spegel
putti förgylld, 130x66
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:27



