ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3807527
*
nr 380 7527
Spegel
höjd: 70
Utrop:
300 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 oktober 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/9 18:07:15
1
450 kr
3/10 12:49:51
1
Vinnande bud
3/10 14:14:08
2
400 kr
3/10 14:15:21
2
500 kr
3/10 15:16:41
1
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:32
*
Spegel
nr 380 7527
Spegel
höjd: 70
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 oktober 2005 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/9 18:07:15 | 1 | 450 kr |
3/10 12:49:51 | 1 | Vinnande bud |
3/10 14:14:08 | 2 | 400 kr |
3/10 14:15:21 | 2 | 500 kr |
3/10 15:16:41 | 1 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:32