ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9478437
*
nr 947 8437
Spegel
höjd: 103 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 mars 2015
kl 20:01:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/3 18:37:29
1
1.100 kr
9/3 19:43:06
2
1.500 kr
9/3 19:49:14
1
1.400 kr
9/3 19:49:14
2
1.500 kr (Budbetjänt)
9/3 19:50:05
1
1.700 kr
9/3 19:53:24
2
1.800 kr
9/3 19:54:49
1
2.000 kr
9/3 19:55:43
2
2.000 kr
9/3 19:55:43
1
2.000 kr (Budbetjänt)
9/3 19:56:14
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 947 8437
Spegel
höjd: 103 cm
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 mars 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/3 18:37:29 | 1 | 1.100 kr |
9/3 19:43:06 | 2 | 1.500 kr |
9/3 19:49:14 | 1 | 1.400 kr |
9/3 19:49:14 | 2 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
9/3 19:50:05 | 1 | 1.700 kr |
9/3 19:53:24 | 2 | 1.800 kr |
9/3 19:54:49 | 1 | 2.000 kr |
9/3 19:55:43 | 2 | 2.000 kr |
9/3 19:55:43 | 1 | 2.000 kr (Budbetjänt) |
9/3 19:56:14 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23