ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5773436
*
nr 577 3436
Spegel
höjd: 80
Utrop:
100 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
tisdag 14 april 2009
kl 18:49:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/4 09:42:28
1
100 kr
14/4 15:41:41
2
250 kr
14/4 17:25:53
1
200 kr
14/4 18:44:09
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6361 Garderobsskåp
Senjugend, Ek, dörr med spegel. Bredd: 90 cm, djup..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:36
-
6301 Lampbord
stomme i gulmetall, två bordsskivor, härdat glas +..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:16
-
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:13
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 20:24
-
6674 Spegel
förfylld, delvis bemålad, 66x54 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:16
-
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:23
*
Spegel
nr 577 3436
Spegel
höjd: 80
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
tisdag 14 april 2009 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 13/4 09:42:28 | 1 | 100 kr |
| 14/4 15:41:41 | 2 | 250 kr |
| 14/4 17:25:53 | 1 | 200 kr |
| 14/4 18:44:09 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6361 Garderobsskåp
Senjugend, Ek, dörr med spegel. Bredd: 90 cm, djup..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:36 -
6301 Lampbord
stomme i gulmetall, två bordsskivor, härdat glas +..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:16 -
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:13
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 20:24 -
6674 Spegel
förfylld, delvis bemålad, 66x54 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:16 -
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:23



