KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 14488301
*
nr 1448 8301
Skulptur
+ 2 vaser, keramik / trä. Höjd: 10 - 14
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 februari 2022
kl 19:37:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/2 14:43:59
1
200 kr
14/2 19:32:42
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk skulptur trä
-
7088 Dalahäst
höjd: 13 cm. Längd: 12 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:12
-
8110 Skulptur
Afrika. Höjd: 29cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:36
-
7386 Skulptur
Allan Ebeling (1897-1975), Sverige. "Tor" järn. Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:55
-
7392 Skulptur
Allan Ebeling (1897-1975), Sverige. Smed. Signerad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:04
-
8055 Skulptur
Beethove. Höjd: 18cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:35
-
2031 Skulptur
Britt-Louise Sundell (1928-2011), Sverige. Gustavs..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50
*
Skulptur
nr 1448 8301
Skulptur
+ 2 vaser, keramik / trä. Höjd: 10 - 14
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 februari 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/2 14:43:59 | 1 | 200 kr |
14/2 19:32:42 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk skulptur trä
-
7088 Dalahäst
höjd: 13 cm. Längd: 12 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:12 -
8110 Skulptur
Afrika. Höjd: 29cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:36 -
7386 Skulptur
Allan Ebeling (1897-1975), Sverige. "Tor" järn. Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:55
-
7392 Skulptur
Allan Ebeling (1897-1975), Sverige. Smed. Signerad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:04 -
8055 Skulptur
Beethove. Höjd: 18cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:35 -
2031 Skulptur
Britt-Louise Sundell (1928-2011), Sverige. Gustavs..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50