KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 12365103

nr 1236 5103

Tyra Lundgren

(1897-1979), Sverige

Skulptur, Tyra Lundgren (1897-1979), Sverige. Keramik, stämpelsignerad. Höjd: 46 cm

Konditionsrapport: slitage

Utrop:

2.600 kr

Såld:

2.400 kr

måndag 18 februari 2019
kl 20:17:27

  • Tema
  • 18 feb

Keramik

Läs mer om Keramik

Tyra Lundgren

Läs mer om Tyra Lundgren
Tilgman Keramik