bakg

  KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 14823052



*

nr 1482 3052


Skulptur

Keramik, Malene Möller-Hansen, 2-delad. Höjd: 22 cm


Utrop:

600 kr

Såld:

300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 15 augusti 2022
kl 20:54:47


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
15/8 14:13:27 1      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk malene möller-hansen skulptur
  • 9376 Bordslampa
    med skulptur, metall / glas. Höjd: 35 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:05
  • 3234 Ikon
    31x26 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:53
  • 3235 Skulptur
    Ganeisha, brons, 1900-tal. Höjd: 17 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 20:16
  • 3088 Skulptur
    Gips, F Lindberg, 1916. Höjd: 21 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 20:18
  • 3305 Skulptur
    Keramik, Danmark, "Den döende gladiatorn". Längd: ..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 20:28
  • 3259 Skulptur
    Lejon, trä. Längd: 40, höjd: 22 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:47




Ladda ner broschyr