KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 13418316
*
nr 1341 8316
Skulptur
Keramik, flicka. Höjd: 19 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 augusti 2020
kl 18:38:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/8 23:41:45
1
150 kr
17/8 14:04:06
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barnporträtt flicka keramik konsthantverk porträttmåleri skulptur
-
5194 Dalahäst
modell äldre. Längd: 20 cm, höjd: 21 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:55
-
5195 Ikon
1900-tal, 26x22 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:07
-
5094 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad R Cavaller, madon..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:35
-
5438 Parti linneduk..
olika storlekar & mönster
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:26
-
5084 Reliefplatta
metall, Susanna i badet, 11x16 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:41
-
5037 Skulptur
+ kartusch, metall och trä. Höjd: 13-16 cm
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:19
*
Skulptur
nr 1341 8316
Skulptur
Keramik, flicka. Höjd: 19 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 augusti 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/8 23:41:45 | 1 | 150 kr |
17/8 14:04:06 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barnporträtt flicka keramik konsthantverk porträttmåleri skulptur
-
5194 Dalahäst
modell äldre. Längd: 20 cm, höjd: 21 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:55 -
5195 Ikon
1900-tal, 26x22 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:07 -
5094 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad R Cavaller, madon..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:35
-
5438 Parti linneduk..
olika storlekar & mönster
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:26 -
5084 Reliefplatta
metall, Susanna i badet, 11x16 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:41 -
5037 Skulptur
+ kartusch, metall och trä. Höjd: 13-16 cm
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:19