bakg

  KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 14834059



*

nr 1483 4059


Skulptur

Keramik, Elefant. Höjd: 34 cm


Utrop:

800 kr

Såld:

2.200 kr

Sista tid för bud online:

måndag 22 augusti 2022
kl 18:28:25


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
18/8 21:54:29 1      500 kr
19/8 08:56:47 2      700 kr
20/8 20:30:07 3      1.200 kr
21/8 18:48:21 4      900 kr
21/8 18:48:21 3      1.000 kr (Budbetjänt)
21/8 18:48:37 4      1.100 kr
21/8 18:48:37 3      1.200 kr (Budbetjänt)
21/8 18:48:44 4      1.300 kr
21/8 20:09:07 3      1.800 kr
21/8 20:18:17 3      2.000 kr
22/8 17:19:21 4      1.500 kr
22/8 17:19:21 3      1.600 kr (Budbetjänt)
22/8 17:19:26 4      1.700 kr
22/8 17:19:26 3      1.800 kr (Budbetjänt)
22/8 17:19:29 4      1.900 kr
22/8 17:19:29 3      2.000 kr (Budbetjänt)
22/8 17:19:45 4      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: djur djurmotiv elefant elefanter keramik konsthantverk skulptur
  • 4129 Skulptur
    2 st, blanc de chin. Höjd: 18-33cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    10 oktober kl 20:40
  • 4145 Skulptur
    Baan Celadon, elefant, Thailand. Höjd: 24cm, längd..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    10 oktober kl 20:07
  • 3259 Skulptur
    Lejon, trä. Längd: 40, höjd: 22 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    10 oktober kl 19:23
  • 4047 Skulptur
    Rolf Bengtsson (f. 1950), Sverige. Signerad. Keram..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    10 oktober kl 20:58
  • 4127 Skulpturer
    "Cow Parade". 9 st, Skulpturer i form av kor, kera..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    10 oktober kl 18:25
  • 4168 Skulpturer
    2 st, ko. Höjd: 14-21cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    10 oktober kl 18:05




Ladda ner broschyr