Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

bakg

  KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 16292151



*

nr 1629 2151


Skulptur

Gunilla Kropp, Signerad, keramik. Längd: 26 cm


Utrop:

700 kr

Såld:

1.000 kr

Sista tid för bud online:

tisdag 18 juni 2024
kl 05:35:58



  • Tema
  • 18 jun

Kvinnliga Konstnärer

För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften av 1800- ...



Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: gunilla kropp keramik konsthantverk skulptur
  • 6078 Oljemålning
    Juho Suni (1921-1992), Sverige. Signerad, kvinna m..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    29 juli kl 18:36
  • 8008 Skulptur
    Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Sitta..//
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    29 juli kl 18:15
  • 8007 Skulptur
    Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Sitta..//
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    29 juli kl 18:01
  • 8009 Skulptur
    Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Steng..//
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    29 juli kl 20:18
  • 8019 Skulptur
    Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Steng..//
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    29 juli kl 20:54
  • 7099 Skulptur
    Dorothy Clough (f. 1930), England. "Linda", Upsala..//
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    29 juli kl 19:33




Ladda ner broschyr