bakg

  KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 13967646



*

nr 1396 7646


Frank Olsson

(f. 1954), Sverige


Skulptur, Frank Olsson (f. 1954), Sverige. Signerad, keramik, bemålad, på sockel. Höjd: 25cm


Konditionsrapport: skruv på sockel

Frank Olsson, svensk skulptör född 1954.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

Sista tid för bud online:

måndag 10 maj 2021
kl 18:55:22


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
8/5 20:04:44 1      600 kr
10/5 18:27:40 2      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Frank Olsson

Frank Olsson, svensk skulptör född 1954.

Läs mer om Frank Olsson
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: frank olsson keramik konsthantverk skulptur sockel svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 2104 Skulptur
    Big-Britt Almström (f. 1928), Sverige. "Discobrud"..//
    Aktuellt bud: 1.600 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    21 juni kl 18:31
  • 2126 Skulptur
    Elsie Dahlberg (1916-2005), Sverige. "Galjonsfigur..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    21 juni kl 20:53
  • 5448 Skulptur
    Kina, Porslin, Kvinna. Höjd: 60 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    21 juni kl 19:24
  • 5206 Skulptur
    Per Nordahl, brons, Hästhuvud, Monogramsignerad PN..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    21 juni kl 18:22
  • 5346 Skulptur
    Royal Dux, Elefant. Längd: 60, höjd: 45 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    21 juni kl 20:47
  • 5412 Skulptur
    Rune Wall, trä, Kvinna. Längd: 20 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    21 juni kl 20:27




Ladda ner broschyr