ART / Sculptures and works of art / Sculpture 12261010
nr 1226 1010
Frank Olsson
(f. 1954), Sverige
Frank Olsson (b. 1954), Sweden. ”Moonlight”. Signerad och dated Frank -18, numbered 24/54. Skulptur i brons på stensockel. Height: 37 cm (inkl sockel). Skänkt till auktionen av konstnären och Modern Gallery genom stadsbrud Marianne Djudic,
SCULPTURE, ”Moonlight”. Signerad och daterad Frank -18, numrerad 24/54. Skulptur i brons på stensockel. Höjd: 37 cm (inkl sockel). Skänkt till auktionen av konstnären och Modern Gallery genom stadsbrud Marianne Djudic
Frank Olsson, Swedish sculptor, born 1954.
2000
SEK 9500
Thursday October 18 2018
at 18:00:00
600 kr
700 kr
(RESERVE NOT MET)
800 kr
900 kr
(RESERVE NOT MET)
1.200 kr
2.000 kr
1.400 kr
1.500 kr (Robot)
5.000 kr
2.800 kr
3.000 kr (Robot)
3.400 kr
3.600 kr (Robot)
4.200 kr
4.400 kr (Robot)
4.600 kr
4.800 kr (Robot)
5.200 kr
5.400 kr
hidden*
- Thema-auction
Oct 18
Stadsbrudskåren
Välgörenhetsauktion i samarbete med Stadsbrudskåren
Read more about Stadsbrudskåren