KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 12261010

nr 1226 1010

Frank Olsson

(f. 1954), Sverige

”Moonlight”. Signerad och daterad Frank -18, numrerad 24/54. Skulptur i brons på stensockel. Höjd: 37 cm (inkl sockel). Skänkt till auktionen av konstnären och Modern Gallery genom stadsbrud Marianne Djudic

Frank Olsson, svensk skulptör född 1954.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

9.500 kr

torsdag 18 oktober 2018
kl 18:00:00

     700 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÅTT)
     900 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÅTT)

  • Tema
  • 18 okt

Stadsbrudskåren

Läs mer om Stadsbrudskåren

Frank Olsson

Läs mer om Frank Olsson