KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 14819300

nr 1481 9300

Dagmar Ljungquist

(1888-1951), Sverige

Skulptur, Byst, "Carl Th Molander". Bemålad gips. Höjd: 40 cm

Kondition: slitage, skador

Dagmar Ljungquist, svensk skulptör och målare född i Linköping 1888, död 1951 i Stockholm.

Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

måndag 8 augusti 2022
kl 20:49:43

7/8 14:37:23 1      100 kr
8/8 20:30:28 2      Vinnande bud

Dagmar Ljungquist

Läs mer om Dagmar Ljungquist