bakg

  KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 13977648



*

nr 1397 7648



Skulptur, Åke Weidulf, Sverige. Keramik. Signerad. Längd: 17cm


Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 17 maj 2021
kl 19:23:38


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
13/5 20:41:38 1      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk skulptur svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige åke weidulf
  • 6154 Skulptur
    2 delar, skulptör, koppar / glasdroppe. Höjd: 60-1..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    21 juni kl 18:34
  • 6418 Skulptur
    Arabia, Lillemor Mannerheim (1927-1994), Höjd: 19 cm
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    21 juni kl 19:45
  • 6075 Skulptur
    Bengt Edenfalk (1924-2016), Sverige. Skruf. Konstg..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    21 juni kl 18:17
  • 6307 Skulptur
    Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda. Höj..//
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    21 juni kl 19:39
  • 2104 Skulptur
    Big-Britt Almström (f. 1928), Sverige. "Discobrud"..//
    Aktuellt bud: 1.600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    21 juni kl 18:31
  • 2126 Skulptur
    Elsie Dahlberg (1916-2005), Sverige. "Galjonsfigur..//
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    21 juni kl 20:53




Ladda ner broschyr