KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Skissblock 10824628
nr 1082 4628
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Skissblock, Einar Jolin (1890-1976), bland annat porträtt av dottern Michaela, 3 blad, Sign 1963, 48x29. Proveniens Einar Jolin
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
400 kr
måndag 9 januari 2017
kl 20:30:53
19/12 21:54:07
350 kr
9/1 19:36:45