KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Skisser 16426203

nr 1642 6203

Gösta von Hennigs

(1866-1941), Sverige

Skisser, 6 st, Bland annat Cirkus, ramat & oramat, monogramsignerade, yttermått inklusive ram: 50x40 - 55x43 cm

Gösta von Hennigs, svensk målare född 1866, död 1941.

Utrop:

700 kr

Såld:

300 kr

måndag 16 september 2024
kl 20:35:21

11/9 16:29:14 1      Vinnande bud

Gösta von Hennigs

Läs mer om Gösta von Hennigs