MISCELLANEOUS / Miscellaneous / Bowl 5795500
nr 579 5500
BOWL
Orientalisk, Silver & Koppar på mässing, 18/1900-tal, height: 6,
Orientalisk, Silver & Koppar på mässing, 18/1900-tal, höjd: 6
100
SEK 750
Monday April 27 2009
at 19:30:46
27/4 13:29:53
700 kr
27/4 14:46:37
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver