Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / SidenmÃ¥lningar 8023023



*

nr 802 3023


Sidenmålningar

2 st, Kina, 28x33 resp 40x25


Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

Sista tid för bud online:

måndag 21 januari 2013
kl 18:41:37


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
21/1 11:21:31 1      100 kr
21/1 18:36:37 2      Vinnande bud



  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien kina kinesisk kinesiskt sidenmålningar vattenfärg
  • 9363 Akvarell
    Gunvor Siik, fotografen. Signerad. Akvarell, bildm..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 18:16
  • 9064 Akvarell
    Hans Prins (f. 1908), Sverige. Signerad, daterad 7..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 20:39
  • 9386 Akvarell
    Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. (tillskriven)..//
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 18:24
  • 9185 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Signerad Paul, södermotiv...//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 20:17
  • 9325 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 76, land..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 19:06
  • 9315 Akvarell
    Signerad Geerd, "Tomte". Akvarell, bildmått: 40x27..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 18:45




Ladda ner broschyr