KONST / Litografier / Serigrafier 13746050

nr 1374 6050

Sören Edsberg

(f. 1945), Danmark

Serigrafier, 2 st, Sören Edsberg (f. 1945), Danmark. 175-upplaga, oramade lösa blad, son, bladets mått: 56x76 cm

Konditionsrapport: slitage

Søren Edsberg, Dansk-Amerikansk bildkonstnär född 1945.

Utrop:

500 kr

Såld:

500 kr

måndag 25 januari 2021
kl 20:43:15

Sören Edsberg

Läs mer om Sören Edsberg
Jetson av Bruno Mathsson
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Roland Svensson 1910-2003
Sigurd Persson (1914-2002)
Ädelsmed och designer, född och uppvuxen i Helsingborg.
Nils Nilsson Skum (1872–1951)
Svensk konstnör. Föddes 1872 i en tältkåta på Ciuruduottar.