KONST / Litografier / Serigrafier 13956252
*
nr 1395 6252
Olivier Herdiès
(1906-1993), Sverige
Serigrafier, 6 st, Signerad, 125-upplaga, daterade 1958. Lösa blad i mapp. Bladets mått: 65x46 cm
Olivier Herdiès, belgisk-svensk målare född 1906 i Bryssel, död 1993 i Hägersten.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 maj 2021
kl 19:03:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/4 19:53:19
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Olivier Herdiès
Olivier Herdiès, belgisk-svensk målare född 1906 i Bryssel, död 1993 i Hägersten.
Läs mer om Olivier Herdiès
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: litografier lösa blad i mapp olivier herdies olivier herdiès serigrafier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38
*
Olivier Herdiès
Olivier Herdiès, belgisk-svensk målare född 1906 i Bryssel, död 1993 i Hägersten.
Läs mer om Olivier Herdiès
nr 1395 6252
Olivier Herdiès
(1906-1993), Sverige
Serigrafier, 6 st, Signerad, 125-upplaga, daterade 1958. Lösa blad i mapp. Bladets mått: 65x46 cm
Olivier Herdiès, belgisk-svensk målare född 1906 i Bryssel, död 1993 i Hägersten.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 maj 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 28/4 19:53:19 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Olivier Herdiès
Olivier Herdiès, belgisk-svensk mÃ¥lare född 1906 i Bryssel, död 1993 i Hägersten.Läs mer om Olivier Herdiès
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: litografier lösa blad i mapp olivier herdies olivier herdiès serigrafier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43 -
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38



