KONST / Litografier / Serigrafi 15086229
nr 1508 6229
Margareta Christensson
(1910-2008), Sverige
Lidingöbron. Signerad, numrerad 17/30. Serigrafi, 35x45 cm, yttermått inklusive ram: 53x65 cm
Margareta Christensson, svensk bildkonstnär född 1910, död 2008.
Utrop:
300 kr
måndag 12 december 2022
kl 18:19:35
Margareta Christensson
Läs mer om Margareta Christensson