KONST / Litografier / Serigrafi 11654588
*
nr 1165 4588
Erik H Olson
(1909-1995), Sverige
Serigrafi, 80/100, bladets mått: 60x67
Erik H Olson, svensk målare, grafiker, skulptör och designer, född 1909, död 1995.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 februari 2018
kl 20:53:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/2 11:18:19
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Erik H Olson
Erik H Olson, svensk målare, grafiker, skulptör och designer, född 1909, död 1995.
Läs mer om Erik H Olson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik h olson litografier serigrafi svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3159 Serigrafi
Axel Bengtsson (1905-1976), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:44
-
3058 Serigrafi
efter Andy Warhol, yttermått inklusive ram: 84,5x84,5
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:05
-
3025 Serigrafi
Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, Silk..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:53
-
9039 Serigrafi på tyg
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Ansikte. Sig..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:33
*
Erik H Olson
Erik H Olson, svensk målare, grafiker, skulptör och designer, född 1909, död 1995.
Läs mer om Erik H Olson
nr 1165 4588
Erik H Olson
(1909-1995), Sverige
Serigrafi, 80/100, bladets mått: 60x67
Erik H Olson, svensk målare, grafiker, skulptör och designer, född 1909, död 1995.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 februari 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/2 11:18:19 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Erik H Olson
Erik H Olson, svensk mÃ¥lare, grafiker, skulptör och designer, född 1909, död 1995.Läs mer om Erik H Olson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik h olson litografier serigrafi svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3159 Serigrafi
Axel Bengtsson (1905-1976), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:44 -
3058 Serigrafi
efter Andy Warhol, yttermått inklusive ram: 84,5x84,5
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:05 -
3025 Serigrafi
Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, Silk..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:53
-
9039 Serigrafi på tyg
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Ansikte. Sig..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:33