KONST / Litografier / Serigrafi 11097235
*
nr 1109 7235
Erik H Olson
(1909-1995), Sverige
Serigrafi, Erik H Olson (1909-1995), 82/100, bladets mått: 59x67
Kondition: löst blad
Erik H Olson, svensk målare, grafiker, skulptör och designer, född 1909, död 1995.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 22 maj 2017
kl 18:49:40
- Konstnär/Designer
Erik H Olson
Erik H Olson, svensk målare, grafiker, skulptör och designer, född 1909, död 1995.
Läs mer om Erik H Olson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik h olson litografier serigrafi svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8046 Serigrafi
Richard Augustin (1975), "Graaas". Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:38
-
8038 Serigrafi
Richard Augustin (1975), "La Gitara". Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:06
*
Erik H Olson
Kondition: löst blad
Erik H Olson, svensk målare, grafiker, skulptör och designer, född 1909, död 1995.
Läs mer om Erik H Olson
nr 1109 7235
Erik H Olson
(1909-1995), Sverige
Serigrafi, Erik H Olson (1909-1995), 82/100, bladets mått: 59x67
Kondition: löst blad
Erik H Olson, svensk målare, grafiker, skulptör och designer, född 1909, död 1995.
| Följerätt | |
|---|---|
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 22 maj 2017 |
- Konstnär/Designer
Erik H Olson
Erik H Olson, svensk mÃ¥lare, grafiker, skulptör och designer, född 1909, död 1995.Läs mer om Erik H Olson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik h olson litografier serigrafi svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8046 Serigrafi
Richard Augustin (1975), "Graaas". Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:38 -
8038 Serigrafi
Richard Augustin (1975), "La Gitara". Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:06



