ART / Lithographs / Silkscreen 13763622
*
nr 1376 3622
Anette Englund
(f. 1954), Sverige
Anette Englund (b. 1954), Sweden. Signed, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Subject: 54x40 cm, unframed,
SILKSCREEN, Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Motivet: 54x40 cm, oramat löst blad
Anette Englund, Swedish painter born 1954.
Droit De Suite
Estimate:
500
Sold:
SEK 100
Auction date:
Monday February 1 2021
at 20:46:43
- Bid history
Time
Bidder
Bid
1/2 19:55:34
1
Vinnande bud
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anette englund ea-upplaga litografier oramat löst blad serigrafi svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige épreuve d’artiste
-
3159 SILKSCREEN
Axel Bengtsson (1905-1976), Sweden. Signed, number..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
3 juni at 18:44
-
9320 Silkscreen
Bernt Carlzon, Janis Joplin, beskuren, no signatur..//
Present: SEK 600
Auction ends
tomorrow
3 juni at 19:39
-
9323 Silkscreen
Poul Janus Ipsen (1936) & Bent Karl Jacobsen (1934..//
Auction ends
tomorrow
3 juni at 19:52
*
Anette Englund
Anette Englund, Swedish painter born 1954.
nr 1376 3622
Anette Englund
(f. 1954), Sverige
Anette Englund (b. 1954), Sweden. Signed, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Subject: 54x40 cm, unframed,
SILKSCREEN, Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Motivet: 54x40 cm, oramat löst blad
Anette Englund, Swedish painter born 1954.
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 500 |
Sold: | SEK 100 |
Auction date: |
Monday February 1 2021 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
1/2 19:55:34 | 1 | Vinnande bud |
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anette englund ea-upplaga litografier oramat löst blad serigrafi svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige épreuve d’artiste
-
3159 SILKSCREEN
Axel Bengtsson (1905-1976), Sweden. Signed, number..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
3 juni at 18:44 -
9320 Silkscreen
Bernt Carlzon, Janis Joplin, beskuren, no signatur..//
Present: SEK 600
Auction ends
tomorrow
3 juni at 19:39 -
9323 Silkscreen
Poul Janus Ipsen (1936) & Bent Karl Jacobsen (1934..//
Auction ends
tomorrow
3 juni at 19:52