KONST / Konst, övrigt, Tryck m.m. / Relieftavlor 13073257

nr 1307 3257

Jan Naliwajko

(f. 1938), Sverige

Relieftavlor, 2 st, Signerad, daterad 1967, metall på pannå, 40x33 cm

Jan Naliwajko, född 1938 i Vilna, Litauen. målare, grafiker och skulptör.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.100 kr

måndag 17 februari 2020
kl 20:21:19

14/2 21:20:19 1      1.000 kr
17/2 20:16:20 2      Vinnande bud

Jan Naliwajko

Läs mer om Jan Naliwajko