ÖVRIGT / Diverse / Rechaud 6616558
*
nr 661 6558
Rechaud
Pläter, Sheridan, höjd: 30
Utrop:
100 kr
Såld:
650 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 oktober 2010
kl 19:19:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/10 20:01:00
1
250 kr
10/10 11:57:48
2
300 kr
11/10 11:05:19
3
500 kr
11/10 12:01:18
4
450 kr
11/10 13:42:11
2
600 kr
11/10 19:13:58
5
600 kr
11/10 19:14:15
5
Vinnande bud
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nysilver pläter rechaud sheridan
-
4016 Bläckställ
Metall, 1900-talets början, + brevkni. Längd: 32-2..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:10
-
4031 Skål på fot
omkring 1900, Sèvres, Porslin, mässing. Diameter: ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:08
-
2007 Tusch
Lenke Rothman (1929-2008), Sverige. Landskap med t..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:31
-
2006 Tusch
Lenke Rothman (1929-2008), Sverige. Landskap. Sign..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:09
-
3385 Vril
1900-tal, björk. Signerad EP, etikettmärkt Anitra...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:28
*
Rechaud
nr 661 6558
Rechaud
Pläter, Sheridan, höjd: 30
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 650 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 oktober 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/10 20:01:00 | 1 | 250 kr |
10/10 11:57:48 | 2 | 300 kr |
11/10 11:05:19 | 3 | 500 kr |
11/10 12:01:18 | 4 | 450 kr |
11/10 13:42:11 | 2 | 600 kr |
11/10 19:13:58 | 5 | 600 kr |
11/10 19:14:15 | 5 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nysilver pläter rechaud sheridan
-
4016 Bläckställ
Metall, 1900-talets början, + brevkni. Längd: 32-2..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:10 -
4031 Skål på fot
omkring 1900, Sèvres, Porslin, mässing. Diameter: ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:08 -
2007 Tusch
Lenke Rothman (1929-2008), Sverige. Landskap med t..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:31
-
2006 Tusch
Lenke Rothman (1929-2008), Sverige. Landskap. Sign..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:09 -
3385 Vril
1900-tal, björk. Signerad EP, etikettmärkt Anitra...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:28