ART / Misc. paintings / Ram 2851207
*
nr 285 1207
Ram
Lenght: ()
1890-tal, Innermått, 30 x 48
Estimate:
100
Sold:
SEK 250
Auction date:
Monday November 17 2003
at 16:00:00
- Bid history
Time
Bidder
Bid
15/11 00:16:02
1
100 kr
17/11 13:46:11
2
200 kr
17/11 14:28:06
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: innermått konst ram
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (b. 1954), Sweden. Signed, dated -95,..//
Auction ends
in a week
12 jan at 20:08
-
6536 GRAPHITE DRAWING
Maria Röhl (1801-1875), signed, dated 11/1 1839, G..//
Auction ends
in a week
12 jan at 18:57
-
6613 JARS
2 pcs, China. Height: 15-19, 1 saknar lock.
Auction ends
in a week
12 jan at 20:19
-
6436 ETCHING
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
Auction ends
in a week
12 jan at 19:33
-
6506 LITOGRAPH IN C..
Erik Höglund (1932-1998), Sweden. Composition, unf..//
Auction ends
in a week
12 jan at 18:29
-
6682 LITOGRAPH IN C..
Gösta Werner (1909-1989), Sweden. Signed, numbered..//
Auction ends
in a week
12 jan at 18:41
*
Ram
nr 285 1207
Ram
Lenght: ()
1890-tal, Innermått, 30 x 48
| Estimate: | 100 |
|---|---|
| Sold: | SEK 250 |
| Auction date: |
Monday November 17 2003 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 15/11 00:16:02 | 1 | 100 kr |
| 17/11 13:46:11 | 2 | 200 kr |
| 17/11 14:28:06 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: innermått konst ram
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (b. 1954), Sweden. Signed, dated -95,..//
Auction ends
in a week
12 jan at 20:08 -
6536 GRAPHITE DRAWING
Maria Röhl (1801-1875), signed, dated 11/1 1839, G..//
Auction ends
in a week
12 jan at 18:57 -
6613 JARS
2 pcs, China. Height: 15-19, 1 saknar lock.
Auction ends
in a week
12 jan at 20:19
-
6436 ETCHING
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
Auction ends
in a week
12 jan at 19:33 -
6506 LITOGRAPH IN C..
Erik Höglund (1932-1998), Sweden. Composition, unf..//
Auction ends
in a week
12 jan at 18:29 -
6682 LITOGRAPH IN C..
Gösta Werner (1909-1989), Sweden. Signed, numbered..//
Auction ends
in a week
12 jan at 18:41



