ÖVRIGT / Speglar / Pigtittare 3033044
*
nr 303 3044
Pigtittare
Ek, 1800-tal
Utrop:
100 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 mars 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/2 19:16:42
1
100 kr
1/3 10:23:15
2
150 kr
8/3 09:08:41
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:07
*
Pigtittare
nr 303 3044
Pigtittare
Ek, 1800-tal
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 mars 2004 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 28/2 19:16:42 | 1 | 100 kr |
| 1/3 10:23:15 | 2 | 150 kr |
| 8/3 09:08:41 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:07



