ÖVRIGT / Speglar / Pigtittare 6035029
*
nr 603 5029
Pigtittare
1800-tal, björkrot, höjd: 64
Utrop:
100 kr
Såld:
750 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 oktober 2009
kl 18:22:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/10 07:57:17
1
150 kr
2/10 15:49:49
2
500 kr
2/10 18:36:31
3
250 kr
2/10 18:36:53
3
350 kr
2/10 18:37:32
3
450 kr
2/10 18:39:06
3
550 kr
4/10 16:55:18
4
700 kr
5/10 12:11:00
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björkrot lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23
*
Pigtittare
nr 603 5029
Pigtittare
1800-tal, björkrot, höjd: 64
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 750 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 oktober 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/10 07:57:17 | 1 | 150 kr |
2/10 15:49:49 | 2 | 500 kr |
2/10 18:36:31 | 3 | 250 kr |
2/10 18:36:53 | 3 | 350 kr |
2/10 18:37:32 | 3 | 450 kr |
2/10 18:39:06 | 3 | 550 kr |
4/10 16:55:18 | 4 | 700 kr |
5/10 12:11:00 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björkrot lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23