KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 4705279
*
nr 470 5279
Stig MÃ¥nsson
(f. 1912), Sverige
Pastell, Stig MÃ¥nsson 66x48
Följerätt
Utrop:
100 kr
Såld:
1.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 maj 2007
kl 17:57:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/5 18:35:49
1
100 kr
22/5 18:36:47
1
700 kr
25/5 22:07:50
2
600 kr
25/5 22:08:48
2
1.200 kr
25/5 22:17:42
2
1.600 kr
27/5 20:39:02
3
1.700 kr
27/5 21:01:20
2
Vinnande bud
28/5 07:04:03
2
justering av budtak
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita pastell stig månsson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2063 Färgkrita
Ester Henning (1887-1985), Sverige. Monogramsigner..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:06
-
3201 Pastell
Axel Lindgren, flicka med smycken. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:05
-
3189 Pastell
Oidentifierad konstnär. Signerad, kvinnoporträtt, ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:03
-
3458 Pastell
Verner Molin (1907-1980), Sverige. "TÃ¥kern". Signe..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:43
*
Stig MÃ¥nsson
nr 470 5279
Stig MÃ¥nsson
(f. 1912), Sverige
Pastell, Stig MÃ¥nsson 66x48
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 100 kr |
Såld: | 1.800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 maj 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/5 18:35:49 | 1 | 100 kr |
22/5 18:36:47 | 1 | 700 kr |
25/5 22:07:50 | 2 | 600 kr |
25/5 22:08:48 | 2 | 1.200 kr |
25/5 22:17:42 | 2 | 1.600 kr |
27/5 20:39:02 | 3 | 1.700 kr |
27/5 21:01:20 | 2 | Vinnande bud |
28/5 07:04:03 | 2 | justering av budtak |
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita pastell stig månsson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2063 Färgkrita
Ester Henning (1887-1985), Sverige. Monogramsigner..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:06 -
3201 Pastell
Axel Lindgren, flicka med smycken. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:05 -
3189 Pastell
Oidentifierad konstnär. Signerad, kvinnoporträtt, ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:03
-
3458 Pastell
Verner Molin (1907-1980), Sverige. "TÃ¥kern". Signe..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:43