KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 13491439
nr 1349 1439
Siri Rathsman
(1895-1974), Sverige
Pastell, Monogramsignerad 1950,45x36 cm
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk målare och grafiker.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 28 september 2020
kl 18:58:56
28/9 18:53:28
Siri Rathsman
Läs mer om Siri Rathsman