Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Pastel 10559582



*

nr 1055 9582


PASTEL

signed. 1957, composition, 57x77,


signerad. 1957, Komposition, 57x77


Droit De Suite

Yes

Estimate:

500

Sold:

SEK 3200

Auction date:

Monday September 12 2016
at 19:28:44


  • Bid history
Time Bidder Bid
9/9 19:05:41 1      400 kr
11/9 00:55:01 2      500 kr
12/9 19:17:18 3      2.000 kr
12/9 19:18:42 1      1.400 kr
12/9 19:18:43 3      1.500 kr (Robot)
12/9 19:18:59 1      1.600 kr
12/9 19:18:59 3      1.700 kr (Robot)
12/9 19:19:05 1      1.800 kr
12/9 19:19:05 3      1.900 kr (Robot)
12/9 19:19:10 1      2.000 kr
12/9 19:19:10 3      2.000 kr (Robot)
12/9 19:19:19 1      2.200 kr
12/9 19:20:35 3      Vinnande bud
12/9 19:21:08 1      2.600 kr
12/9 19:21:08 3      2.800 kr (Robot)
12/9 19:23:43 1      3.000 kr
12/9 19:23:44 3      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita komposition pastell vattenfärg
  • 7194 PASTEL
    unidentified artist. No signature, indoor picture,..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:33
  • 7166 PASTEL
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sweden. Signed, da..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:58
  • 6485 PASTELS
    2 pcs, Carl Brandt. Signed, landscape, 16x48 cm, o..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 19:24




Ladda ner broschyr