ART / Watercolor paintings & Drawings / Pastel 7143053
*
nr 714 3053
PASTEL
Sign, a woman, 40x30,
Sign, Kvinna, 40x30
Estimate:
300
Auction date:
Monday September 12 2011
at 18:24:32
- Läs mer...
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita kvinna pastell vattenfärg
-
8360 PASTEL
Monogramsignerad AE, modell, sheet: 36x25 cm, oute..//
Auction ends
in two days
26 jan at 18:11
-
8204 PASTEL
unidentified artist. No signature, indoor picture,..//
Auction ends
in two days
26 jan at 20:18
*
PASTEL
nr 714 3053
PASTEL
Sign, a woman, 40x30,
Sign, Kvinna, 40x30
| Estimate: | 300 |
|---|---|
| Auction date: |
Monday September 12 2011 |
- Läs mer...
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita kvinna pastell vattenfärg
-
8360 PASTEL
Monogramsignerad AE, modell, sheet: 36x25 cm, oute..//
Auction ends
in two days
26 jan at 18:11 -
8204 PASTEL
unidentified artist. No signature, indoor picture,..//
Auction ends
in two days
26 jan at 20:18



