Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Pastel 7143053



*

nr 714 3053


PASTEL

Sign, a woman, 40x30,


Sign, Kvinna, 40x30


Estimate:

300

Auction date:

Monday September 12 2011
at 18:24:32


  • Läs mer...
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita kvinna pastell vattenfärg
  • 8360 PASTEL
    Monogramsignerad AE, modell, sheet: 36x25 cm, oute..//
     

    Auction ends
    in two days
    26 jan at 18:11
  • 8204 PASTEL
    unidentified artist. No signature, indoor picture,..//
     

    Auction ends
    in two days
    26 jan at 20:18




Ladda ner broschyr